SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Aktuality a zaujímavosti
 3. Predstavenie programového nástroja S!MPATI®, verzia 4.80 (možnosť stiahnutia testovacej verzie).

Predstavenie programového nástroja S!MPATI®, verzia 4.80 (možnosť stiahnutia testovacej verzie).

Nástroj S!MPATI®, vo verzii 4.80, je ďalšou evolúciou overeného a inovatívneho softwaru pre správu skúšobných a testovacích zariadení. Je určený pre jednotlivé skúšobné zariadenia i pre veľké systémové celky. S najnovšou verziou 4.80 prináša užívateľom ďalšie inovácie oproti predchodcovi (verzia 4.70). Vďaka dlhoročnému vývoju tento nástroj uľahčuje každodennú prevádzku testovacích zariadení v skúšobniach a laboratóriách, kedy zjednodušuje obsluhu, ale i vyhodnotenie a správu nameraných dát.

Nová verzia S!MPATI® - dokonalá evolúcia

Ako sme zmienili, programový nástroj S!MPATI® prechádza neustálym technologickým vývojom. O hlavných novinkách predošlej verzie (4.70) sme informovali v príspevku: S!MPATI® 4.70 - inovatívny nástroj pre správu skúšobných a testovacích zariadení.

Dnes si ale poďme predstaviť ďalšiu horúcu novinku, verziu 4.80 a jej hlavné vylepšenia. Aktuálna verzia S!MPATI® je k dispozícii zdarma pre všetkých užívateľov s uzavrenou softwarovou licenčnou zmluvou. Pre ďalších záujemcov je software tiež dostupný, a to v 6 mesačnej skúšobnej verzii (zdarma až pre 5 zariadení).

V prípade záujmu o využitie plnej alebo skúšobnej verzie balíčku S!MPATI® nás prosím kontaktujte, prevedieme vás celým procesom implementácie.

Kľúčové vylepšenia S!MPATI® v novej verzii 4.80

 • Rozšírená podpora Windows o verzie Windows 11, Windows Server 2019 a Windows Server 2022.
 • Pribúda neobmedzená integrácia obrazu pomocou modulu „Time labs“. Modul S!MPATI® time labs umožňuje nahrávanie obrázkov z inštalovaných kamier a ich zobrazovanie spolu s nameranými dátami pomocou vyhodnotenia priamo v S!MPATI®. Môžete napríklad nahrávať 1 fotografiu / minútu po neobmedzený čas.
 • Novo pribudlo rozšírenie funkcie komentárov vo výsledných výstupoch. Funkcie komentárov v sekcii pre vyhodnotenie výsledkov sú značne vylepšené pre lepší užívateľský dojem.
 • Došlo tiež k vylepšeniu funkcie Wizard, kedy pri každej aktualizácii aplikácie zachová a prekontroluje existujúce nastavenie pôvodnej verzie. Vďaka tomu užívateľovi umožní rýchly a efektívny prechod na úplne novú verziu.
 • Modul S!MPATI® Service umožňuje ovládanie i v prípade, keď je užívateľ zo systému odhlásený. Pokiaľ už máte nainštalované S!MPATI®, tento modul je pre vás zdarma.
 • Okrem týchto hlavných vylepšení došlo v aplikácii tiež k desiatkam menších vylepšení a opravám.

Server OPC UA preberá komunikáciu medzi užívateľmi balíčku S!IMPATI a OPC UA.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/simpati/pexels-andre-moura-3809702.jpg

Aktuálne môžete využiť pre vaše zariadenia, ktoré sú pripojené k softwaru S!MPATI®, efektívny upgrade softwaru pre optimálnu integráciu do priemyslu 4.0. Server OPC UA preberá komunikáciu medzi zariadeniami s nástrojom S!IMPATI a OPC UA. Bez nutnosti akýchkoľvek zmien na vašich zariadeniach a vašej komunikačnej infraštruktúre, je zaistená integrácia prostredníctvom jednotnej výmeny dát, napríklad v rámci systémov Manufacturing Execution System (MES), Supervisory Control a Data Acquisition Acquisition (SCADA), Enterprise Resource Planning (ERP).

Náš tím odborníkov je vždy oporou behom individuálneho projektu OPC UA - kontaktujte nás.

Niektoré výhody tejto integrácie do riešení priemyslu 4.0

 • Využívanie softwaru S!MPATI na komunikáciu s externými jednotkami a externými zariadeniami iných výrobcov
 • Komunikačné štandardy sú striktne nastavené podľa normy IEC 62541
 • Integrácia individuálnych informačných modelov je založená na konkrétnych požiadavkách užívateľov
 • Jedná sa o vhodné riešenie pre každého užívateľa - na roku výroby skúšobného zariadenia nezáleží

S!MPATI® Online (s webovou administráciou)

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/simpati/simpati-cloud.jpg

S!MPATI® online, o ktorom sme infomovali v našom príspevku TU, rozširuje výhody S!MPATI® 4.80 o cloudové funkcie.

Dôležité funkcie softwaru pre správu simulačných a skúšobných systémov môžu byť realizované prostredníctvom internetu z cloudového umiestnenia. S!MPATI® online umožňuje správu všetkých systémov z akéhokoľvek miesta, kde máte pripojenie k internetu. Predstavte si, že máte napríklad viac prevádziek na Slovensku. Vďaka tomuto nástroju to nie je problém. Kompletnú funkcionalitu nájdete, či už ste pripojení do internetu kdekoľvek. Skúšobné protokoly môžu byť vydávané tiež cez internet - poloautomaticky a s maximálnou bezpečnosťou a flexibilitou. S!MPATI® Online bude so S!MPATI® 4.80 kompatibilné od septembra 2022, kedy bude pre podporu funkcií S!MPATI® Online k dispozícii i nová verzia Weiss-IoT Gateway.

Cloudové riešenie prináša mnoho výhod

 • Poloautomatizované reportovanie a hlásenie zo vzdialených miest
 • Monitorovanie systémov a skúšobných vzoriek, všetko vzdialene
 • Riadenie skúšok a testov na diaľku
 • Zaručenie bezpečnosti dát vďaka cloudovému úložisku Microsoft Azure v krajinách EÚ
 • Rýchlejšia príprava správ, výsledkov a reportov
 • Jednotný prehľad a správa testovacích procedúr
 • Spoločné plánovanie testov pre všetky pracoviská v rôznych lokalitách
 • Bezpečnosť celého riešenia je vždy na prvom mieste

Nástroje S!MPATI® 4.80 a S!MPATI® online (známe ako cloudové SIMPATI) využijete napríklad pri použití Klimatických komôr, Teplotných komôr, Teplovzdušných pecí - sušiarní, Komôr pre simuláciu slnečného žiarenia alebo pri použití Vibračných zariadení.

Využite online školenia vďaka Weisstechnik Academy

https://kaitrade.cz/media/aktuality/skoleni-weisstechnik/45cd9f15a8a99fc3237de93d83ec546d.png

V prípade, že si chcete rozšíriť znalosti o programe S!MPATI® 4.80 a S!MPATI® online, môžete využiť v rámci online projektu Weisstechnik Academy registráciu na webináre vedené v anglickom jazyku, ktoré sa budú konať 13. septembra a 7. decembra 2022. Pre registráciu využite odkaz TU.

Stiahnuť plnú verziu a demoverziu S!MPATI® 4.80

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality