SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Nové klimatické komory ClimeEvent C2 – najvyšší štandard pre klimatické skúšky a testovanie.

Nové klimatické komory ClimeEvent C2 – najvyšší štandard pre klimatické skúšky a testovanie.

Pred šiestimi rokmi zmenila spoločnosť Weisstechnik trh s klimatickými skúšobnými komorami s radou ClimeEvent. Druhá generácia zariadení teraz pokračuje v tomto úspešnom príbehu. Klimatické skúšobné komory novej rady ClimeEvent C2 boli navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky zákazníkov. Preto boli kompletne prepracované technicky, vizuálne a funkčne na základe získaných praktických skúseností. Výsledkom sú zrejme najlepšie klimatické skúšobné komory od Weisstechnik (Vötschtechnik).

Na nových komorách sme sa zamerali na to podstatné. Od doby, kedy boli na trh uvedené prvé zariadenia ClimeEvent, sa svet klimatických skúšok výrazne zmenil. Stále náročnejší koncoví užívatelia jednotlivých zariadení viedli k stále komplexnejším požiadavkám na testovanie výrobkov dennej spotreby. S novými chladivami, novým riadiacim softwarom a voliteľným úložiskom reagovala spoločnosť Weisstechnik na tieto rastúce požiadavky neustálym vývojom nových riešení.

Teraz spoločne s Weisstechnik predstavujeme druhú, úplne prepracovanú generáciu zariadení (komôr). V dnešnej dobe už nestačí ponúknuť robustnú a spoľahlivú testovaciu komoru. To je niečo, čo sa očakáva a je brané ako nutné minimum. Naši zákazníci potrebujú už komplexné testovacie riešenia, ktoré zjednodušia ich každodenné testovanie a aktívne ich podporia vo vývoji a výrobe vlastných výrobkov. Ako práve zmieňované nové testovacie klimatické komory ClimeEvent C2.

 

Úspešný príbeh rady klimatických komôr ClimeEvent zahŕňa desiatky tisíc testovacích komôr, ktoré sa používajú vo vývojových oddeleniach, testovacích laboratóriách a oddeleniach zaisťovania kvality vo výrobných závodoch po celom svete. S toľkými používanými testovacími komorami sme i my v KAITRADE spol. s r.o. obdržali širokú škálu spätnej väzby z každodenného testovania. Túto spätnú väzbu sme priebežne vyhodnocovali a predávali priamo výrobcovi komôr. Ten ich používal ako východzí bod pre pokračujúci rozvoj a vývoj rodiny klimatických komôr ClimeEvent.

Je pre nás dôležité odpovedať na každodenné praktické prípady použitia s užívateľsky orientovaným technickým riešením a poskytnúť užívateľom skutočnú pridanú hodnotu, ktorá uľahčí každodenné aktivity užívateľov zariadení.

Design komôr nadväzuje na dlhodobé každodenné testovanie.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/kaitrade-oslavuje-30-roku/30-let-4.jpg

Výsledkom dlhodobej snahy technikov a vývojárov je pozoruhodný nový design - ergonomické a designovo diskrétne skúšobné komory dokonale zapadnú do každého skúšobného laboratória, a to ako technicky, tak vizuálne.

Ergonómia na prvom mieste – ovládací panel, ktorý bol zväčšený zo 7" na 10", je vybavený rýchlejším procesorom, zlepšuje prehľad užívateľa a zvyšuje jednoduchosť použitia zariadenia. Výsuvná konštrukcia integrovaná do prednej časti zariadenia znamená, že je lepšie displej chránený pred vonkajšími mechanickými vplyvmi.

Design hornej hrany zdôrazňuje elegantné línie a skrýva všetko kovanie skúšobnej komory. Na boku zariadenia je ďalší úložný priestor pre vybavenie obsluhy, akým sú záznamníky dát, notebooky, mriežkové police, káble alebo zástrčky prístupových portov. Toto riešenie zaisťuje upratané testovacie prostredie a zvýšenú bezpečnosť práce.

Predné priehľadné okno možno stmaviť stlačením tlačidla pomocou elektro-chrómovej technológie. Jedná sa tak o zaujímavú a veľmi praktickú technologickú inováciu. V praxi to znamená, že skúšobná vzorka môže byť chránená pred nevítanými očami – ideálne pre laboratóriá, ktoré musia dodržiavať dohody o mlčanlivosti a zachovať utajenie designu testovanej vzorky.

Pôsobivé vlastnosti vnútorných komponentov komôr ClimeEvent C2.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/kaitrade-oslavuje-30-roku/cherry-cte-frontal-offen755x399.jpg

Nové testovacie komory ClimeEvent C2 boli tiež zásadne prepracované, pokiaľ ide o ich testovaciu technológiu. Ta zahŕňa optimalizované hospodárenie s vodou so zásobníkom s objemom 27 litrov. Komora zobrazuje zostávajúce množstvo demineralizovanej vody na ovládacom paneli, a tiež ukazuje predpokladanú dobu chodu zariadenia do vyprázdnenia nádržky.

Vodný kúpeľ bol tiež zväčšený, čo zvyšuje zvlhčovaciu kapacitu natoľko, že náročné klimatické testy, ako sú napríklad testy podľa K15 LV124 (BMW kondenzačný test), sú teraz možné i bez dodatočného zvlhčovania.

Nová patentovaná regulácia absolútnej vlhkosti umožňuje ešte väčšiu presnosť regulácie i pri vysokých rosných bodoch. Tento nový typ riadenia znižuje termodynamicky vyvolané odchýlky behom klimatických zmien, prechodné amplitúdy hodnôt vlhkosti, a zároveň dosahuje rýchlejšie zmeny vlhkosti. Výsledkom sú reprodukovateľné testovacie podmienky s novou úrovňou presnosti. Viac informácií nájdete v našom príspevku.

Zhrnuté a spočítané – jednoducho lepšie testovanie.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/kaitrade-oslavuje-30-roku/flexibler-prufraum-755x399.jpg

Aby bola príprava a vykonávanie skúšok pohodlnejšia a bezpečnejšia, boli tvarované strany skúšobného priestoru nahradené koľajnicovým systémom s perforovaným vzorom. Toto riešenie zvyšuje flexibilitu, zjednodušuje manipuláciu a umožňuje kombináciu bežných roštových políc s výsuvnými koľajnicami. Okrem toho sú v systéme koľajníc integrované skrutky s vnútorným závitom, ktoré zaisťujú zjednodušenú montáž testovacích zostáv a umožňujú rôzne špeciálne konfigurácie.

LED osvetlenie namontované na strope testovacieho priestoru zaisťuje optimálne svetelné podmienky, aj keď sú dvere otvorené. Takéto riešenie tiež minimalizuje množstvo tepla vstupujúce do testovacieho priestoru v porovnaní so skôr používaným halogénovým osvetlením.

Stavový riadok zobrazovaný pomocou LED diód integrovaný vo dverách testovacieho priestoru ponúka viac pohodlia a bezpečnosti. Prevádzkové podmienky skúšobných komôr sú dobre viditeľné i z diaľky, čo ďalej zjednodušuje správu viacerých skúšobných komôr v jednom laboratóriu.

Spoločne chceme napomáhať lepšej budúcnosti.

Celkovo vzaté, nové testovacie komory ClimeEvent C2 ponúkajú testovaciu technológiu, ktorá je rovnako inovatívna, ako sofistikovaná, a pokračuje vo vývoji úspešnej rodiny ClimeEvent v záujme požiadaviek a potrieb zákazníka. Nové skúšobné komory s objemami skúšobného priestoru 180–600 litrov sú k dispozícii s rýchlosťami zmeny teploty 3 a 5 K/min od polovice mája 2022. Väčšie verzie a verzie s vyššou rýchlosťou zmeny teploty budú nasledovať postupne.

Čo povedať na záver?

Rozhodli sme sa novú klimatickú komoru inštalovať do prevádzky firmy Robert Bosch v Českých Budejoviciach, kde bude riadne zaťažená prevádzkou. Výsledky a poznatky z praktického nasadenia vám prinesieme v prípadovej štúdii v následujúcich týždňoch.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality