SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. EPB TestFactory – laboratórium životnostných skúšok v spoločnosti ZF Group v Jablonci nad Nisou.

EPB TestFactory – laboratórium životnostných skúšok v spoločnosti ZF Group v Jablonci nad Nisou.

V Jablonci nad Nisou sme pomohli rozšíriť portfólio testovania o enviromentálne skúšky na vibračných stoliciach, skúšky v teplotných šokových komorách a tiež v postrekových komorách.

Náš partner, spoločnosť ZF Group.

Náš obchodný partner, spoločnosť ZF Group, je jedným z najväčších dodávateľov pre automobilový priemysel na svete. ZF na trhu pôsobí už celých 100 rokov. V Jabloneckom závode, s ktorým úzko spolupracujeme v oblasti testovania, sa náš partner zaoberá vývojom a výrobou diskových bŕzd, mechanických ručných bŕzd, elektrických parkovacích bŕzd, predných diskových bŕzd, elektrických a mechanických aktuátorov pre osobné automobily.

V roku 2015 prevzala spoločnosť ZF celosvetového výrobcu pasívnych a aktívnych bezpečnostných prvkov, spoločnosť TRW Automotive. Spojením ZF a TRW Automotive vznikla silná globálna spoločnosť, ktorej cieľom je posúvať hranice v oblasti autonómneho riadenia automobilov.

A čo si budeme hovoriť. Pre oblasť autonómnych vozidiel je bezpečnosť na prvom mieste. Preto je potrebné neustále dané komponenty testovať a overovať. K tomu je potrebné veľké množstvo najrôznejšieho testovacieho a skúšobného vybavenia.

Bezpečnosť a kvalita automobilových komponentov.

Toho sú si v spoločnosti ZF Group vedomí, a tak v prvom decembrovom týždni roku 2019 prebehlo v areáli ZF Group Jablonec nad Nisou slávnostné otvorenie zrekonštruovanej budovy E4, novo nesúcej pomenovanie EPB TestFactory.

Po zhruba rok trvajúcej prestavbe celého objektu mohli pracovníci presťahovať nové i staršie vybavenie do svojej celkom novej skúšobne. Táto skúšobňa a laboratórium je určené pre kompletné otestovanie remeňa EPB.

Vďaka novej skúšobni odpadá nutnosť posielať testované vzorky do externých pracovísk, iných pobočiek ZF alebo do komerčných laboratórií. Tým náš partner docieli v následujúcich rokoch nemalých úspor a zvýšenie vlastnej efektivity v oblasti vývoja svojich produktov.

https://kaitrade.cz/media/studies/zf/img-8970.jpg

V Jablonci sme tak novo okrem životnostných skúšok EPB rozšírili naše portfólio testovania o enviromentálne skúšky na vibračných stoliciach, skúšky v teplotných šokových komorách a tiež v postrekových komorách“, uviedol Ing. Petr Černý.

Kaitrade a Holab sa podieľa na úsilí o bezpečnosť automobilov.

Sme radi, že sme mohli asistovať pri realizácii novej skúšobne. Z našich produktov sú v skúšobne používané teplotné šokové komory, teplotné komory, klimatické komory, klimatické komory pre vibračné zariadenia, postrekové komory, všetko od nášho partnera spoločnosti Weisstechnik. Ďalej sme úspešne pre riadenie vibračných zariadení implementovali kontroléry VR9508 od spoločnosti VibrationResearch.

Tým sa i my v Kaitrade nepriamo podieľame na bezpečnosti automobilov. A sme za to radi! 

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality