SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Weisstechnik ShockEvent D – nový koncept teplotnej šokovej komory.

Weisstechnik ShockEvent D – nový koncept teplotnej šokovej komory.

S novou Damper Shock komorou rozširuje náš partner, spoločnosť weisstechnik, svoje portfólio komôr pre testovanie vzoriek pomocou teplotných šokov. Nová skúšobná komora zo série ShockEvent D je navrhnutá pre testovanie skúšobných vzoriek, ktoré sú citlivé na vibrácie alebo ktoré sú pod napätím. Vďaka novému stacionárnemu konceptu tejto komory môžu byť vzorky napojené na zložitejšie kabeláže.

Zaujímavou vlastnosťou konceptu tejto komory je práve stacionárny testovací priestor. V komorách nad a pod skúšobným priestorom sa vytvára teplý a studený vzduch s regulovanou teplotou. Prostredníctvom správne navrhnutých prieduchov s klapkami môže byť vzduch vedený ku skúšobným vzorkám.

Takto navrhnutý koncept je úplne rozdielny od vertikálnych teplotných šokových skúšobných komôr, ktoré poznáme z aplikácií našich dlhoročných zákazníkov, napríklad v automotive, letectve alebo v dopravnej technike. V novom koncepte stacionárnej teplotnej šokovej komory nie sú skúšobné vzorky umiestnené v pojazdnom skúšobnom koši, ako to je v prípade "klasických" šokových komôr.

V zmienených "klasických" šokových komorách sa pohyblivý kôš so vzorkou pohybuje medzi studenou zónou v dolnej časti komory a teplou zónou v hornej časti komory. Tým je možné teplotne šokovo namáhať vzorky. Pri vlastnom pohybe koša ale vznikajú malé vibrácie, čo nie je vhodné pre testovanie vibračne citlivých vzoriek. Ďalej je v tomto "klasickom" koncepte občas problematické spravovať zložitejšie kabeláže.

Nový koncept stacionárnej teplotnej šokovej komory - Damper Shock

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/damper-shock-shockevent-d/snimek-obrazovky-2021-02-18-094154.png

Splnenie požiadaviek na nízke vibrácie

Damper Shock koncept od weisstechnik (statická skúšobná šoková komora) je ideálny pre testovanie rôznych meracích technológií, senzorov citlivých na vibrácie, rovnako tak i pre skúšobné vzorky pod napätím, ktoré majú byť podrobené rázovému teplotnému zaťaženiu bez ďalších možných vplyvov. Vďaka inovatívnemu konceptu komora ShockEvent D spĺňa požiadavky na štandardizované teplotné záťažové testy, predpísané napríklad v normách JASO D-014-4 a EIAJ ED-2513B, MIL-STD-883H a 202G.

Jednoduché vedenie káblov do vnútra komory

Nová skúšobná komora bola naviac navrhnutá ako dvoj- až trojzónový teplotne šokový tester, ktorý umožňuje prúdenie okolitého vzduchu dovnútra skúšobného priestoru. Tým poskytuje väčšiu flexibilitu pre rôzne skúšobné požiadavky. Ďalšou výhodou stacionárnej skúšobnej komory je jednoduché vedenie kabeláže pre meracie zariadenie. Káble sú v testovacom priestore nehybné a nepohybujú sa, na rozdiel od „konvenčných“ modelov teplotne šokových komôr.

Navrhnuté i pre veľké laboratória a oddelenia kvality

S vonkajšími rozmermi 1970x1595x1765 mm je skúšobná komora využívaná i vývojovými laboratóriami a oddeleniami kvality vo výrobných halách. Objem skúšobného priestoru je 210 litrov s rozmermi 700x500x600mm. Konštrukcia komory umožňuje maximálne zaťaženie skúšobnými vzorkami s hmotnosťou až 100 kg. Damper Shock komoru je možné ľahko pripojiť k iným testovacím komorám do väčších skúšobných celkov a prevádzkovať pomocou obľúbeného ovládacieho softwaru S!MPATI.

Ako je to s chladivami v tejto komore?

Weisstechnik dodáva Damper Shock komory s chladivom R-23 alebo s novým R-469A, ktoré je nositeľom nemeckej ceny za inováciu. Vďaka tomu si môžete byť istí, že budete mať toto zariadenie v zhode s európskou legislatívou. Vďaka týmto chladivám a kvalitným komponentom dosahujú komory v testovacom priestore teploty od -65°C až do +200°C. A to bez obmedzenia v dlhodobej kontinuálnej prevádzke.

Skúšobná komora bude predávaná tzv. zo skladu, čo znamená dostatočné zásoby pre záujemcov, tým pádom očakávame krátke dodacie lehoty. V prípade záujmu je náš tím odborníkov pripravený konzultovať vhodnosť tohto riešenia u vás v prevádzke.

Budeme radi, keď nás kontaktujete.

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality