SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Výrobcovia
 3. Excelitas Noblelight GmbH

Excelitas Noblelight GmbH

Spoločnosť Noblelight je svetovým lídrom v oblasti fotonických produktov a riešení od UV po IR. Ich sofistikované a spoľahlivé systémy sú optimalizované pre špecializované aplikácie zákazníkov.

Základné informácie

Spoločnosť Heraeus je jedným z popredných svetových výrobcov špeciálnych svetelných zdrojov s vlnovou dĺžkou od ultrafialovej po infračervenú pre priemyselné, vedecké a lekárske aplikácie. S pobočkami v Nemecku, Spojenom kráľovstve, Číne a USA vyrába svetelné zdroje pre analytickú meraciu techniku a polygrafický priemysel, infračervené žiariče pre priemyselné vykurovacie procesy, oblúkové a bleskové lampy a výrobky na dezinfekciu vody a úpravu vzduchu, ako aj solárne simulácie a fotochémiu s vysokou úrovňou vertikálnej integrácie.

Spoločnosť Heraeus Noblelight je svetovým lídrom v oblasti fotonických produktov a riešení od UV po infračervené žiarenie.

Ich sofistikované a spoľahlivé systémy sú optimalizované pre špecializované aplikácie zákazníkov.

Využívajte výhody výrazného zvýšenia produktivity a úspory prevádzkových nákladov v priemyselných, vedeckých a lekárskych aplikáciách.

Na konci roku 2023 došlo k akvizícii medzi firmami Heraeus Noblelight GmbH a Excelitas Technologies. Nový názov firmy je teda teraz Excelitas Noblelight GmbH. Ponúkaný sortiment tovaru a služieb zostáva aj po akvizícii rovnaký.

Webové stránky výrobce

Profil spoločnosti

Excelitas Noblelight GmbH

Spoločnosť Excelitas Noblelight GmbH je svetovým lídrom v oblasti fotonických produktov a riešení od UV po infračervené žiarenie.

Ich sofistikované a spoľahlivé systémy sú optimalizované pre špecializované aplikácie zákazníkov.

Využívajte výhody výrazného zvýšenia produktivity a úspory prevádzkových nákladov v priemyselných, vedeckých a lekárskych aplikáciách.

Produkty a riešenia od UV po infračervené žiarenie

Infračervené žiariče a systémy pre priemyselné tepelné procesy

Infračervené žiariče a moduly sa používajú v mnohých priemyselných tepelných procesoch: pri sušení a vytvrdzovaní náterov, tvárnení, lisovaní, laminovaní, spájaní, zváraní, hnednutí, ohrievaní, predhrievaní a redukcii zárodkov.

Infračervené žiariče
Infračervené žiariče Noblelight sú založené na skúsenostiach z tisícov aplikácií. Len tie najlepšie materiály a technológie zaručujú najlepší výkon našich infračervených žiaričov aj v priemyselných procesoch, ktoré predstavujú skutočnú výzvu. Široká ponuka žiaričov, modulov a systémov vám umožní nájsť ideálne infračervené riešenie pre váš priemyselný proces.

 

Uhlíkové infračervené žiariče
Uhlíkové infračervené žiariče CIR® spoločnosti Noblelight sa vyznačujú jedinečnou konštrukciou vykurovacieho vlákna, ktorá kombinuje účinné vyžarovanie s veľmi krátkym časom odozvy v priebehu niekoľkých sekúnd. Jedinečné dvojtrubicové usporiadanie uhlíkových žiaričov Noblelight ("zlatá osmička") im poskytuje vyššiu hustotu vyžarovania a lepšiu mechanickú stabilitu. Uhlíkové infračervené žiariče sú k dispozícii aj ako kruhové trubice.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/spezialstrahler-kussner-image-w1300.png

Výhody:

 • Vysokokvalitné kremenné sklo pre dobrú priepustnosť a tepelnú stabilitu
 • Uhlíkové vykurovacie vlákno s veľmi krátkou dobou odozvy
 • Robustná keramická základňa
 • Zlatý reflektor pre usmernené žiarenie a vysokú účinnosť
 • Dvojitá kremenná trubica ("Golden 8") pre vysokú stabilitu a dvojnásobný výkon, dostupná v rôznych dĺžkach


Brožúra na stiahnutie.

 

Infračervené žiariče s dvojitou trubicou "Golden 8"
Infračervené žiariče Noblelight Golden 8 sú vyrobené z vysokokvalitných kremenných trubíc a majú zlatý reflektor pre najvyššiu účinnosť. Jedinečné usporiadanie dvojitej trubice ("Golden 8") spoločnosti Heraeus poskytuje žiaričom vyššiu hustotu vyžarovania a lepšiu mechanickú stabilitu. Sú k dispozícii ako krátkovlnné, strednovlnné a rýchle stredne infračervené žiariče. To umožňuje vybrať optimálnu vlnovú dĺžku pre materiál, ktorý sa má ohrievať. Rozmery a vlákna sa vyrábajú podľa vašich požiadaviek.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/golden-8-twin-tube-emitters-image-w700.jpg

Čo je dobré vedieť?

Zlatý reflektor
Spoločnosť Excelitas Noblelight vyrába infračervené osvetľovacie prístroje so zlatým reflektorom, ktorý umožňuje cielené vyžarovanie tepla do výrobku. Zlatý povlak na infračervených žiaričoch odráža infračervené žiarenie. Tým sa takmer zdvojnásobuje účinnosť vyžarovania do výrobku.
 

Dvojitá trubica
Jedinečná konštrukcia dvojitej trubice sa vyznačuje vysokým vyžarovacím výkonom a veľmi dobrou mechanickou stabilitou, a to aj v prípade žiaričov dlhých 6,5 metra. Vlnové dĺžky, rozmery a vlákna sa vyrábajú podľa vašich požiadaviek.


Kremenné sklo
Infračervené žiariče Noblelight Golden 8 sú vyrobené z vysoko kvalitných kremenných trubíc. Kremenné sklo je veľmi čisté a vyznačuje sa dobrou priepustnosťou a tepelnou stabilitou.


Golden 8
Nepochybný znak kompetencie a kvality v oblasti infračervenej tepelnej techniky: Golden 8! Zlatá 8 je symbolom všetkých našich dvojrúrkových žiaričov a východiskovým bodom pre stále nové riešenia tepelných procesov.
 

Stiahnite si brožúru.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/golden-8-twin-tube-emitters-image-w600-h300.jpg

Infračervené kruhové žiariče
Pre niektoré priemyselné aplikácie môže byť vhodný infračervený žiarič s jedným vykurovacím vláknom v kremennej trubici. Tieto žiariče sú vyrobené z vysokokvalitného kremenného skla, vo väčšine prípadov sú kratšie ako infračervené žiariče s dvoma trubicami a podľa potreby sú vybavené zlatým alebo QRC reflektorom.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/round-tube-infrared-emitter-image-w700.jpg

Ponúkame aj NIR žiariče Infralight
Infralight NIR sú halogénové infračervené žiariče so spektrom v blízkej infračervenej oblasti, maximálnym výkonom 1 MW na meter štvorcový a veľmi rýchlou odozvou. Tieto žiariče sú vyrobené z vysokokvalitného kremenného skla, zvyčajne ako okrúhle trubice. V prípade potreby môže zlatý reflektor takmer zdvojnásobiť účinné žiarenie dopadajúce na výrobok.


Infračervené žiariče Noblelight Infralight sa môžu vyrábať aj ako kompletné infračervené systémy.

Špeciálne infračervené žiariče na cielený ohrev v priemyselných procesoch
Spoločnosť Noblelight vyvinula špeciálne žiariče pre priemyselné procesy, pri ktorých je potrebné ohrievať veľmi malé povrchy, hrany alebo kontúry. Ich spoločným znakom je, že ich tvar, veľkosť a spektrum sú prispôsobené požadovanému procesu.
 

Výhody špeciálnych žiaričov:

 • Cielené ohrievanie hrán, rohov, okrajov a malých povrchov.
 • Vysoký výkon na malej ploche.
 • Zapnutie a vypnutie v priebehu niekoľkých sekúnd.
 • Automatizácia zložitých procesov.
 • Úspora energie, pretože teplo sa generuje len tam, kde je potrebné.


Špeciálne infračervené žiariče sa používajú najmä tam, kde je potrebné ohrievať obmedzené plochy na krátky čas.


Špeciálne žiariče s modifikovaným obsahom

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/contour-adjusted-infrared-emitter-image-w700.jpg

Tieto infračervené žiariče sú tvarované presne podľa tvaru ohrievaného výrobku. Pomáhajú automatizovať odstraňovanie otrepov z plastových dielov, zvárať v priebehu niekoľkých sekúnd alebo lokálne aktivovať lepidlá.
 

Infračervené reflektorové žiariče

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/spotlight-infrared-emitter-image-w700.jpg

Infračervené reflektory dodávajú vysokú intenzitu tepla na veľmi malé plochy. To je ideálne pre procesy, ako je odihlovanie, zváranie alebo nitovanie za tepla.
 

Špirálové žiariče

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/spiral-infrared-emitter-image-w700.jpg

Ploché špirálové žiariče umožňujú napr. homogénny ohrev diskov, tyčí a rúrok z plastu, skla alebo kovu.


Špirálové žiariče sú vhodné na prevádzku vo vákuu. Sú k dispozícii s krátkou a strednou vlnovou dĺžkou žiarenia.
 

Krátkovlnné žiariče pre malé plochy (žiariče DUO a QUATTRO)

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/short-wave-infrared-emitter-for-small-surfaces-image-w700.jpg

Krátkovlnné žiariče pre malé plochy sa dajú dobre umiestniť na okraje trojrozmerných výrobkov, veľmi ľahko sa ovládajú a v krátkom čase vysielajú relatívne veľké množstvo energie do obmedzených oblastí. Napríklad podložky pod hlavu alebo stojany na klobúky sú homogénne vyhrievané, takže ich možno obložiť.
 

Infračervené žiariče Omega

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/omega-infrared-emitters-image-w700.jpg

Žiariče  Omega sú ideálne na spájanie, nitovanie a zváranie plastov. Sú však ideálne aj na ohýbanie rúr alebo ťahanie plastov či sklených vlákien.
 

Štrbinové infražiariče 

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/slot-infrared-emitter-image-w700.jpg

Tento infračervený žiarič má v jednom kanáli dvojitej trubice štrbinu. Vďaka tomu funguje ako sušiaci a ohrievací kanál pre nite, vlákna alebo laná. Zlatý reflektor zvyšuje jeho účinnosť. Optimálne riešenie pre chemické vlákna a textilné priadze a nite.
 

Infračervené žiariče QRC® (kremenný reflexný povlak) s nanoreflektormi
QRC® -> kremenný reflexný povlak -> kremenný reflexný povlak


Na rozdiel od bežných reflektorov nie je nový nanoreflektor vyrobený zo zlata alebo oxidov kovov, ale z nepriehľadného kremenného skla. Kremenné sklo je mimoriadne odolné voči teplu, kyselinám, alkalickým roztokom a korozívnym látkam.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/qcr-infrared-emitter-image-w600-h300.jpg

Tvarované žiariče QRC®
Infračervené žiariče QRC sa neustále vyvíjajú. Novinkou sú žiariče QRC, ktoré možno presne vytvarovať podľa obrysov výrobku. Takto sa teplo vedie priamo na hrany, otrepy alebo rohy - ideálne na odihlovanie alebo zváranie trojrozmerných plastových výrobkov.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/qrc-spirale5-image-w700.png

Typické oblasti použitia:

 • Vákuové povlakovanie.
 • Povlakovanie solárnych článkov.
 • V extrémnych prostrediach.


Stiahnite si brožúru.

Špeciality s nano kremenným reflektorom: Nano XP a infračervené žiariče QRS®
Osvetľovače Nano XP sú určené na aplikácie s vysokými požiadavkami na výkon.
Infračervené žiariče QRS majú kremenný reflektor namontovaný ako poloplášť.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/qrs-infrared-image-w700.jpg

Stiahnite si brožúru.

 

Infračervené žiariče s krytím IP 65
Laná, filtre, koľajnice a zámky Bowden môžu v mrazivom počasí vonku zamrznúť. Infračervené žiariče so špeciálnou tesniacou konštrukciou ich rýchlo a energeticky úsporne chránia pred mrazom. Infračervené žiariče s krytím IP 65 prenášajú teplo bezkontaktným a dobre kontrolovaným spôsobom a sú spoľahlivo utesnené proti prachu a striekajúcej vode.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/ip-65-infrared-emitter-image-w700.jpg

Infračervené žiariče Noblelight pozostávajú z necitlivého a nárazuvzdorného kremenného skla, a preto sú veľmi vhodné na použitie vo vonkajšom prostredí. Elektrické pripojenie týchto infračervených žiaričov je vedené do svorkovnice cez špeciálne tesnenie. Spoločnosť VDE v Offenbachu podrobila systém niekoľkodňovému testovaniu, ktoré preukázalo jeho odolnosť voči prachu a striekajúcej vode.
 

Príslušenstvo pre infračervené systémy
Ak sú všetky komponenty vrátane periférnych zariadení navzájom zladené, infračervený systém môže optimálne podporovať váš proces. Najvyššie nároky sa kladú nielen na žiariče a moduly, ale aj na kvalitu príslušenstva.

https://kaitrade.cz/media/produkty/heraeus/accessories-for-infrared-systems-image-w700.jpg

Montážne svorky a pružinové podpery uľahčujú inštaláciu žiaričov.

Drôtené mriežky a bezpečnostné dosky z kremenného skla a sklokeramiky chránia žiarič a výrobok.

Odsávacie lišty a moduly Airknife zabezpečujú optimálne prúdenie vzduchu.

Konvertor vlnovej dĺžky zvyšuje energetický výťažok v procesoch s veľmi tenkými alebo priehľadnými výrobkami.

Sortiment výrobkov a technológie