SK CZ
 1. Domovská stránka
 2. Výrobcovia
 3. Ascott Analytical Equipment Limited

Ascott Analytical Equipment Limited

Spoločnosť Ascott je už mnoho rokov na čele konštrukcie skúšobných komôr a jej najnovší produkt je stelesnením inovácie orientovanej na zákazníka, ktorá spája výkon s technickou dokonalosťou.

Základné informácie

Spoločnosť Ascott Analytical Equipment bola založená pred viac ako 30 rokmi ako špecializovaný výrobca testovacích komôr na koróziu. V súčasnosti je spoločnosť Ascott jedným z popredných svetových dodávateľov komôr na soľnú hmlu a cyklickú koróziu. Podnik sa zameriava výlučne na zariadenia na testovanie korózie, nevyrába nič iné, a to mu poskytuje odbornosť, ktorej sa jeho konkurenti nemôžu rovnať.

Sídli v Tamworthe (Spojené kráľovstvo), kde sa všetky ich komory vyrábajú a odtiaľto sa vyvážajú do všetkých kútov sveta, pričom v roku 2017 získali tri ocenenia za svoj exportný úspech.

Najnovší rad koróznych komôr stelesňuje inovácie orientované na zákazníka a spája výkon a technickú dokonalosť. Vytváranie a kontrola koróznej klímy nikdy neboli náročnejšie. Vývoj nových materiálov a povrchových úprav, ako aj rastúce očakávania používateľov, viedli k stále prísnejším testom. To je naša silná stránka. Dovoľte, aby vás ich odborné znalosti uistili, že výber komory Ascott vám zabezpečí presné, vyhovujúce a opakovateľné testovanie.

Zariadenia spoločnosti Ascott sú technicky špičkové na celom svete, ale sú hrdé aj na to, že ponúkajú vynikajúci pomer ceny a kvality; ak hľadáte riešenie svojich požiadaviek na testovanie korózie, neotáľajte a kontaktujte nás ešte dnes.

Webové stránky výrobce

Korózne komory s britskou dušou

Soľné komory ASCOTT umožňujú reprodukovateľné testy korózie a kondenzácie podľa národných a medzinárodných noriem, ako sú DIN, IEC, ČSN atď. Tieto vysokokvalitné zariadenia s objemom od 120 do 2600 litrov a viac dokážu ľahko replikovať prostredie, ktoré sa vyskytuje napr. v pobrežných oblastiach alebo v zimnej prevádzke vozidiel. Testovanie výrobkov v takýchto náročných podmienkach optimalizuje ich odolnosť voči morskej soli a posypovej soli na cestách.
Môžu sa testovať aj s neutrálnymi roztokmi soli (NSS) alebo v kyslom prostredí s kyselinou octovou (ASS) alebo v prítomnosti chloridu meďnatého (CASS).
Nakoniec sa môže simulovať tzv. kyslý dážď (SO2), známy Kesternichov test.

https://kaitrade.cz/media/produkty/atmosfar-corosion-test-chamber/atomsfarcanopy-red.jpg

Základné informácie

Komory sa vyznačujú veľmi dobrou ergonómiou. Vďaka nízkemu okraju testovacej plochy je manipulácia so vzorkami veľmi pohodlná. Ovládanie je intuitívne a dostupné aj v českom jazyku.
Kryt skúšobnej komory je ovládaný pneumaticky a zaručuje tesnosť a bezpečnosť obsluhy. Pred každým otvorením sa vykoná nútené prepláchnutie skúšobného priestoru čerstvým vzduchom a odsatie výparov soli.
Štandardne je k dispozícii pozorovacie okienko, ktoré umožňuje pohľad do skúšobného priestoru bez jeho otvorenia.
Zariadenie možno ovládať na diaľku (aj bezdrôtovo) pomocou intuitívneho softvéru, ktorý bude čoskoro kompatibilný so softvérom SIMPATI. 
Korózne komory ASCOTT sa delia na:

 • kondenzačné komory (séria ALPHA),
 • korózne komory (štandardná séria iS a prémiová séria iP) a na cyklické testovanie, ktoré sú k dispozícii aj v skrinkovom vyhotovení,
 • cyklické komory s chladiacou jednotkou (séria ATMOSFÄR), ktoré umožňujú testovanie aj pri mínusových teplotách (napr. podľa PV1209)!
https://kaitrade.cz/media/produkty/cyclic-corrosion-test-cct-chambers/cc2000ip-fire-extingusihers.jpg

Používanie výrobku

Korózne komory ASCOTT sú k dispozícii v niekoľkých typoch v závislosti od náročnosti skúšok, od simulácie jednoduchej kondenzácie, soľného prostredia až po cyklické skúšky pozostávajúce napr. z nasledujúcich skúšok:

 • skúška soľou (napr. podľa normy DIN EN ISO 9227 - DIN 50 021),
 • skúška kondenzácie (napr. podľa DIN EN ISO 6270-2 - DIN 50 017 a EN ISO 6988 - DIN 50 018),
 • normálna klimatická skúška DIN 50 014, odsek 5, izbová teplota,
 • striedavá klimatická skúška (napr. podľa PV 1210 alebo VDA 621-415),
 • skúška mrazom (napr. podľa VDA 233-102).
https://kaitrade.cz/media/produkty/alpha/alpha-sp1000.jpg

Kanál spoločnosti Ascott na YouTube nájdete tu.


Nenašli ste v zozname svoj test? Kontaktujte nás.

Sortiment výrobkov a technológie