SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Soľná komora 1500 l pre kombinované testy

Soľná komora 1500 l pre kombinované testy

V poslednej dobe sme zaznamenali viac požiadaviek po soľnej komore pre kombinované testy s čo najväčším objemom vnútorného priestoru. Pre kombinované testy soľnou hmlou, vodným kondenzátom a zmenami klímy firma WEISS TECHNIK prichádza na trh s väčšou komorou SaltEvent SC/UKWT s objemom 1500 l.

Táto komora od firmy WEISS TECHNIK je riešením pre kombinované skúšky väčších vzoriek alebo väčšieho počtu menších vzoriek, ktoré je potreba otestovať v obmedzenom čase. 

https://kaitrade.cz/media/obrazek2.png
https://kaitrade.cz/media/obrazek3.png

Súčasťou komory je zásobník soľného roztoku, z ktorého je soľný roztok čerpaný na princípu injektora. Použitá soľanka je odvádzaná z komory prostredníctvom podlahového odtoku, ktorý je pripojený k odtokovej prípojke.

Prostredie v testovacom priestore behom klimatickej prevádzky je vytvárané pomocou klimatizačnej jednotky, ktorá je umiestnená za testovacou komorou vrátane chladiacej jednotky so vzduchom chladeným kondenzátorom, meraním/reguláciou vlhkosti a parným zvlhčovačom. Vlhkosť je meraná psychrometrickým čidlom vo vzduchu odvádzanom z komory.

Konštrukcia testovacieho priestoru a otvárateľného krytu je navrhnutá podľa štandardov tak, aby kvapky rozprašovaného roztoku nemohli padať na vzorky.

Vnútorné i vonkajšie povrchy komory sú z odolného polyesteru vystuženého sklenenými vláknami.

Riadenie a regulácia prebieha pomocou špeciálne vyvinutého systému S!MPAC®. Užívateľ ovláda komoru pomocou jednoduchého užívateľského rozhrania na farebnom dotykovom paneli. Displej poskytuje informácie o cieľových a skutočných hodnotách, pre obsluhu zariadenia sú k dispozícii funkčné tlačidlá.

Ku komore je možné objednať i užitočné doplňujúce opcie, napríklad prídavnú nádrž 500 l pre miešanie a dopĺňanie soľného roztoku, priechodky pre káble až do priemeru 150 mm, prídavné držiaky vzoriek nad rámec štandardu, mikroprocesorový pH-meter alebo automatickú jednotku zberu a merania zrážok so zobrazením na displeji.

Komora môže testovať podľa noriem Volkswagen PV 1210 (2010), DIN EN ISO 9227, MIL STD 810 H, Renault D172028 ECC1 a ďalších.

Pre ľahšie premiestnenie na miesto inštalácie alebo s ohľadom na obmedzený priechod je možné komoru demontovať na menšie diely.

Soľné korózne komory rady SaltEvent Vám môžeme dodať do niekoľkých týždňov od objednania. Ak potrebujete testovať väčšie vzorky na kombináciu soľnej hmly a klimatických zmien, kontaktujte nás.
 

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality