SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Predpolarizované mikrofóny na testovanie hluku EV - nový 1/4" model 378A08

Predpolarizované mikrofóny na testovanie hluku EV - nový 1/4" model 378A08

Presný mikrofón sa už dlho považuje za základný nástroj v automobilovom priemysle na zachytenie a korekciu hluku spôsobeného procesmi motora a hnacích sústav, ako aj hluku kabíny a hluku komponentov. Keďže popularita elektrických vozidiel (EV) rastie, akustické testovanie sa vyvinulo tak, aby riešilo ich jedinečné zvukové vlastnosti s mikrofónmi s lepším rozlíšením, nižšími hladinami hluku a širšími frekvenčnými odozvami. Na uspokojenie potrieb aplikácií EV musia byť mikrofóny schopné merať pod 15 dBA s extrémne vysokým stupňom presnosti. Typicky sú takéto profesionálne mikrofóny spojené so zostavami pozostávajúcimi z vysoko nákladných sedemkolíkových káblov a napájacích zdrojov 200 V.

V roku 2015 PCB Piezotronics zmenil spôsob testovania hluku EV s modelom 378A04 – prvým ½” predpolarizovaným, IEC 61094 kompatibilným mikrofónom v priemysle, schopným merať až 6,5 dBA. Tento "mikrofón" je v skutočnosti samostatný systém pozostávajúci z prémiového ICP mikrofónu s vysokou citlivosťou a nízkošumového predzosilňovača so vstavaným filtrom, ktorý umožňuje, aby odpoveď vo voľnom poli zostala plochá v širokom frekvenčnom rozsahu.

Pred vydaním 378A04 dominovali dve základné technológie trhu meracích mikrofónov: ​​externe polarizované (200V) kondenzátorové mikrofóny a samopolarizované – tiež nazývané predpolarizované (0V) - mikrofóny. Predpolarizovaná konštrukcia prišla vo vysokokvalitnom štýle kondenzátora alebo lacného elektretového dizajnu. Až teraz s dizajnom modelu PCB 378A04 bola predpolarizovaná technológia neschopná dosiahnuť 200V externe polarizovaného dizajnu na špecifikáciách nízkej hlučnosti - low-noise.

PCB prišlo s technológiou nabíjania backplate, procesom zmierňujúcim stres starnutia a vysoko citlivými designami vo forme modelu 378A04 - predpolarizovaným kondenzátorovým mikrofónom. Ten poskytuje veľa výhod oproti základným elektretovým designom, najmä pokiaľ ide o hladinu hluku, fázu, dynamický rozsah, enviromentálne schopnosti a stabilitu. Rovnako ponúkajú low-noise možnosti ako drahšie 200V alternatívy.

Nový dizajn bol schopný dosiahnuť, respektíve presiahnuť špecifikácie 200V externe polarizovaného mikrofónu, za nižšie náklady na kanál v porovnaní so staršími 200V prevedeniami a umožnil užívateľom nahradiť drahé 200V napájacie zdroje, s buď 2-20mA dodávkami konštantného prúdu alebo zariadením na spracovanie signálu ako zdrojom energie.

Navyše, namiesto sedemkolíkových káblov, môžu byť spárované s lacnými koaxiálnymi káblami a 10-32, SMB alebo BNC konektormi, ktoré sú štandardom v testovacom priemysle. Tieto možnosti umožňujú bezproblémovú zameniteľnosť s akcelerometrami kompatibilnými s ICP, snímačmi sily, napätia a tlaku.

S viackanálovým napájaním môžu inžinieri vykonávať vibrácie a akustické testy v rámci toho istého nastavenia, ďalší čas zníženia času testu a zníženia počiatočných investičných nákladov.

Pôvodný model PCB 378A04 určil dizajnové trendy v akustickom senzorovom priemysle. Dnes PCB disponuje patentovanou technológiou ICP, ktorú používajú všetci výrobcovia predpolarizovaných mikrofónov v súlade s IEC 61094-4 (0V). Model si zachováva dobrú povesť pre svoju užitočnosť pri testovaní systémov EV, vďaka širokému frekvenčnému rozsahu od 5 Hz do 20 000 Hz (± 4 dB) a jeho typicky extrémne nízkej hladine hluku 5,5 dB(A). Takéto nízke hladiny hluku sú zvyčajne vyhradené pre mikrofóny s väčšími membránami, s nevýhodou zníženia frekvencie amplitúdového obmedzenia a s priestorovými obmedzeniami.

Systém vyžaduje minimálne 4 mA a má citlivosť 450 mV/Pa. Všetky PCB mikrofóny sú dodávané v prevedení TEDS.

Aktuálne prichádza nový model 378A08 v 1/4" prevedení.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/pcb/378a08.png
378A08

 

Nový 378A08 ponúka špecifikáciu najnižšej hlučnosti (25 dBA) v rámci našej najmenšej série mikrofónov s priemerom ¼" (6 mm). Nízkoprofilový predpolarizovaný mikrofón je zladený so systémom predzosilňovača. 378A08 je mikrofón s voľným poľom (FF), ktorý je možné použiť vo viacerých poliach: voľné pole, difúzne pole (nazývané aj náhodný dopad) a tlakové polia, presnejšie ako senzor s väčšou hmotnosťou.

Radi Vám spracujeme ponuku či poradíme s výberom vhodného mikrofónu, kontaktujte nás.

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality