SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Chladivo R-469A, pod obchodným označením WT69, získalo ďalšie významné ocenenie!

Chladivo R-469A, pod obchodným označením WT69, získalo ďalšie významné ocenenie!

Náš partner, spoločnosť Weiss Umwelttechnik, získala za svoje inovatívne chladivo R-469A "nemecké inovačné ocenenie pre rok 2020". Nové chladivo je ideálna ekologická alternatíva k staršiemu chladivu R-23, poškodzujúcemu pri úniku do atmosféry významným spôsobom klímu našej planéty.

Weiss Umwelttechnik svojím prístupom tak významne prispieva k ochrane životného prostredia a klímy, vysvetlila porota. Je pozoruhodné, že Weiss Umwelttechnik nie je chemický gigant, ale skôr stredne veľká spoločnosť pre vývoj a výrobu testovacích a laboratorných systémov pre simuláciu vplyvov okolitého prostredia. Vďaka tomu je výsledok vývoja takej spoločnosti ešte pôsobivejší.

https://kaitrade.cz/media/aktuality/produktove-prispevky/wt69/german-innovation-award-2020-header.jpg

Celkovo bolo predložených viac než 700 inovácií do súťaže, vrátane inovácií od takých priemyselných gigantov ako sú SAP, Evonic, L'ORÉAL a Continental. Nemeckú cenu za inovácie oceňuje „Rada pre design priekopnickej a udržateľnej inovácie“.

Zvláštnosťou chladiva R-469A je to, že dokáže ochladiť až na teplotu -70 °C a stále spĺňa požiadavky smerníc EU, pretože uvoľňuje až o 90 percent menej skleníkových plynov než iné, dnes používané alternatívne chladivá. Chladivo R-469A sa okrem iného používa v systémoch simulácie okolitého prostredia pre testovanie kvality výrobkov. Tieto systémy dodáva spoločnosť Kaitrade v Českej a Slovenskej republike. Až dosiaľ boli chladiace systémy schopné dosiahnuť pomocou staršieho chladiva R-23 extrémne nízke teploty i pod -40 ° C. Staršie R-23 má však pri úniku do atmosféry obrovský potenciál pre globálne otepľovanie a je teda povolené pre používanie len v rámci prechodného nariadenia v EÚ, a to do roku 2030.

Weiss Umwelttechnik predáva svoje chladivo s označením R-469A pod obchodnou značkou WT69. Spoločnosť už previedla polovicu svojho vlastného portfólia výrobkov práve na použitie s novým chladivom. I my v Kaitrade už dodávame https://kaitrade.sk/produkty/skusobne-a-testovacie-komory naplnené týmto inovatívnym a oceneným chladivom. Toto inovatívne chladivo R-469A, teda WT69, je pre užívateľov tiež k dispozícii samostatne, nezávisle na dodávkach klimatických komôr a skúšobného zariadenia.

Viac o spoločnosti Weiss Umwelttechnik

Pod heslom „Vyskúšajte to. Zahrejte to. Ochlaďte to.“, spoločnosť Weiss Umwelttechnik ponúka riešenia, ktoré sa používajú po celom svete vo výskume a vývoji, ako i pri výrobe produktov a pri zabezpečovaní kvality týchto produktov. Silná a premyslená organizácia distribúcie a servisu zariadení s 22 spoločnosťami v 40 pobočkách v 15 krajinách zaisťuje optimálnu zákaznícku podporu a zaručuje vysoký stupeň prevádzkovej bezpečnosti. Značka WeissTechnik® zahŕňa individuálne riešenia pre simuláciu prostredia, riešenia pre čisté priestory, riešenia pre klimatické inžinierstvo a tiež pre odvlhčovanie vzduchu.

Weiss Klimatechnik poskytuje spoľahlivé riešenia klimatizácií tam, kde sú vyžadované optimálne klimatické podmienky pre človeka i strojové vybavenie, napríklad v priemyselných výrobných procesoch, čistých miestnostiach a meracích miestnostiach, nemocniciach, mobilných operačných stanoch alebo v oblastiach informačných a telekomunikačných technológií. Ako jeden z popredných poskytovateľov profesionálnych čistých priestorov a klimatizačných systémov vám poskytne efektívne a energeticky úsporné riešenia a podporí vás odbornými znalosťami od plánovania až po realizáciu vašich projektov. Spoločnosť Weiss Umwelttechnik je súčasťou skupiny Schunk Group so sídlom v Heuchelheimu blízko Giessenu.

Schunk Group

Skupina Schunk je globálne fungujúca technologická spoločnosť so štruktúrou globálnej obchodnej jednotky. Spoločnosť je popredným dodávateľom výrobkov vyrobených z high-tech materiálov, ako je uhlík, technická keramika a liaty kov, ďalej strojov a systémov od simulácie prostredia a klimatizácie, až po ultrazvukové zváranie a optické stroje. Skupina Schunk má viac než 9,100 zamestnancov v 29 krajinách a v roku 2019 dosiahla obrat 1,35 miliardy EUR.

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality