SK CZ
  1. Domovská stránka
  2. Aktuality a zaujímavosti
  3. Deň na dráhe s Porche alebo ako zbierať dáta priamo v teréne

Deň na dráhe s Porche alebo ako zbierať dáta priamo v teréne

Vibračné dáta zozbierané v priebehu skúšok v poli poskytujú kritický náhľad do spoľahlivosti a výkonnostných otázok, ale získať vhodné dáta nie je jednoduché. Výzva začína s nastavením konfigurácie zberu dát. Napríklad, zariadenie pre zber údajov potrebuje porozumieť charakteristike snímača zrýchlenia (akcelerometru), spolu s rozsiahlym manuálnym procesom.

Deň na dráhe s Porsche alebo ako zbierať dáta priamo v teréne

Po nastavení, zber kontrolovaných a monitorovaných dát v poli vytvorí ďalší súbor výziev. Problémy nemusia byť odhalené až do ukončenia skúšky alebo potom, čo sú dáta opätovne preskúmavané spätne v laboratóriu, čo znamená opätovné vykonanie skúšky. Alebo môžu existovať sekcie so zvláštnymi hodnotami, ktoré budú vzbudzovať údiv inžinierov ohľadom presnosti všetkých dát.
Ďalší bežný problém pri zbere dát v poli je formátovanie, takže dáta budú hladko pracovať s analyzačným software. V takom prípade dokonca zle naformátované dáta môžu pravdepodobne pracovať s vaším software, ale to znamená čas a námahu, vrátane rozvrhov a rozpočtov.

ObserVR1000 od Vibration Research na pretekárskej dráhe.

ObserVR1000 reprezentuje novú generáciu technológie pre zber dát z poľa a ich analýzu. Navrhnutý pre mobilné použitie, je kompaktný a s batériou, s integrovanou SD kartou pre zber dát a s váhou len 1,5 kg. Skúšobná konfigurácia až do 16 kanálov je nastavená s použitím smartphone alebo tabletu cez bezdrôtové pripojenie; po nastavenie, užívatelia môžu vybrať monitorovanie a riadenie skúšok bezdrôtovo alebo ich nechať bežať autonómne. AutoTEDS funkcia automaticky detekuje a konfiguruje senzory, eliminuje chyby pri nastavení a redukuje čas nastavenia.

Efektivita testovania a monitorovania v poli je podporovaná plnou sadou pridružených funkcií, ako pridanie mikrofónu pre hovorené poznámky do nahrávky a GPS rozhranie pre pridanie informácie o lokalite.

Po zozbieraní dát, súbory môžu byť presunuté do akéhokoľvek Windows PC na následné spracovanie a analýzu pomocou nástrojov ObserVIEW software. Vyvinutý v spojení s ObserVR1000, ObserVIEW môže následne spracovať časové priebehy, vyrobiť FFT, PSD, a ďalšie grafy, potom upraviť obsah týchto grafov. Export dát môže byť vykonaný vo variácii formátov a generovať reporty na mieru.

ObserVR1000 a tesne integrovaný ObserVIEW software prináša novú úroveň sofistikovanej technológie pre zber vibračných dát. Navrhnutý priateľsky pre užívateľa, vysoko presný a extrémne spoľahlivý, bude prínosom pre testovanie vašich produktov.

Vibration Research mala možnosť vyskúšať nahrávanie v Porsche GT4, tu je video, ako všetko prebiehalo.

Produkty a riešenia, ktoré ponúkame

Obráťte sa na našich
odborníkov

Dopytový
formulár

Ďalšie aktuality